K těm "nezasvěceným": Členové Cechu, pokud čtou zápisy a oběžníky, by samozřejmě měli vědět, že schůze jsou otevřené pro všechny. Ale tyto stránky navštěvují nejen členové, ale i další studenti, mezi nimiž mohou být potenciální zájemci o členství.
Tito příležitostní či náhodní návštěvníci, kteří by si chtěli utvořit obrázek o naší činnosti, samozřejmě nemohou bez znalosti kontextu pochopit všechny souvislosti, takže vzniká nebezpečí dezinterpretace některých informací.
Vezměme si modelovou situaci: Náhodný návštěvník webu namátkově prohlíží stránky a narazí v této diskusi na zmínku o "schůzích výboru". Poté natrefí např. na zápis ze schůze 19. 11. 2007, kde padl návrh, aby se schůzí účastnili pouze členové výboru. Na základě těchto zmínek by se čtenář mohl domnívat, že schůze jsou konány pouze pro výbor.
Ano, uvědomuji si, že to je hodně hypotetická situace, ale soudím, že bychom ve vlastním zájmu měli nazývat věci pravými jmény a používat termín "Schůze CISH", což plně vystihuje podstatu schůze jakožto otevřeného shromáždění všech členů.
Dovolím si jednu historku, která s tímto případem souvisí jen volně. Pár dní před loňským pasováním prváků Ben potkal jednu známou z druhého ročníku a zval ji na pasování, načež se dotyčná slečna udiveně zeptala, jestli "můžou přijít i dvouoboráci." Toto se stalo v době, kdy už měl Cech za sebou více než rok veřejné činnosti.
Uvedená historka dokazuje, že část studentů má o naší činnosti jen mlhavé povědomí a používáním zavádějících či nepřesných termínů to příliš nenapravíme. Samozřejmě, že v tomto případě jde o drobnost, která nemůže mít na činnost Cechu zásadnější vliv, ale dle mého soudu by používání termínu "schůze výboru" mohlo příležitostně vést k menším nedorozuměním.